Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Joga Inowrocław - serdecznie zapraszamy na praktykę jogi w Inowrocławiu

Joga stawia sobie za cel osiągnięcie pełnej świadomości we wszystkim, co się czyni.

B.K.S Iyengar.


Joga w szerszym tłumaczeniu to połączenie-unia

Prowadząc zajęcia jogi w Inowrocławiu skupiam się na przekazaniu, na jakich poziomach następuje to połączenie. Kiedy ćwiczymy asany, pozycje jogi, początkowo skupiamy się na pracy z ciałem fizycznym i jego odczuwaniem. Udaje nam się poczuć skórę, niektóre mięśnie i stawy, potem odczuwamy kolejne mięśnie i kolejne obszary ciała, których wcześniej nie byliśmy świadomi. W miarę upływu czasu spędzonego na macie udaje nam się łączyć np. mięśnie goleni z mięśniami uda, potem zaczynamy odczuwać całą nogę, łączymy ją z biodrem i bokiem tułowia.

Uczymy nasze ciało fizyczne, a w szczególności jego zewnętrzne warstwy, komunikacji pomiędzy poszczególnymi jego elementami.

Nasza rozwijająca się uważność, zaczyna łączyć ze sobą coraz więcej punktów. Tego etapu uczę na regularnych zajęciach jogi Inowrocławiu, na poziomie początkującym, oraz na inowrocławskich kursach jogi dla osób początkujących, jak i w trakcie organizowanych Dni Otwartych z Jogą w Inowrocławiu.

Na zajęciach grupy średnio-zaawansowanej uczniowie otrzymują więcej informacji dotyczących skupienia swojej uwagi na głębszych obszarach ciała. Zaczynamy poszukiwać w asanie kontaktu z organami wewnętrznymi, mięśniami głębokimi, kośćmi... Krótko mówiąc uczymy się odczuwać swoje ciało i stajemy się go bardziej świadomi. Dzieje się to, za pośrednictwem naszego mózgu i układu nerwowego, który jest rozproszony po całym ciele. W tym momencie nasza głowa przestaje się angażować w problemy życia codziennego, a zaczyna skupiać się na analizie odpowiedniego ustawienia ciała, odpowiednim napięciu jego części i współpracy ich między sobą. Dzięki temu nasz mózg może się odprężyć i wyciszyć. Staje się czujny i spokojny.

Joga Inowrocław - zajęcia i warsztaty. Zajęcia Jogi w Inowrocławiu.

Elementem, który łączy ciało z umysłem, jest oddech. Poprzez systematyczną pracę doprowadzamy do tego, że oddech staje się spokojny i równomierny. Wdech odżywia i energetyzuje nasze ciało, a wydech oczyszcza je i odpręża. Kiedy już coraz lepiej udaje się nam to połączenie ciała umysłu i oddechu, to zaczyna w naszym wnętrzu pojawiać się harmonia i spokój, które szczególnie w obecnych czasach są nam tak bardzo potrzebne. Jeśli masz chęć doświadczyć tego wspaniałego połączenia ze samym sobą to zapraszam na zajęcia Jogi w Inowrocławiu, które regularnie odbywają się w Kujawskim Centrum Kultury J.Kilińskiego 16 w Inowrocławiu. 

Zapraszam serdecznie Adam Kocikowski

PS: Więcej informacji o Joga Inowrocaław znajdziesz tutaj.

ip stresser